Test wiedzy finanse publiczne

Pobierz

Wiedza ogólna (1880) Wychowywanie (8) Zdrowie (12) Zwierzęta (1008) .. Test obowiązuje jedynie kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia stacjonarne w języku polskim.W dziale Finanse publiczne publikowane są informacje z zakresu: budżetu (państwa, zadaniowego i sektora finansów publicznych), dyscypliny finansów publicznych, sytuacji makroekonomicznej i finansów publicznych, kontroli zarządczej i audytu wewnętrznego oraz SDDS (Special Data Dissemination Standard, dane ekonomiczne i finansowe opracowywane zgodnie z metodologią Międzynarodowego .Glosariusz terminów dotyczących kontroli i audytu w administracji publicznej.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Finanse publiczne zawiera pytania jednokrotnego wyboru.. Poniżej znajdą Państwo 10 pytań wykorzystywanych w testach wiedzy, które odbyły się w ostatnim czasie w Urzędzie Miasta Krakowa.władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne, ale tylko w odniesieniu do organów konstytucyjnych, d) wprost nie ustanawia prawa do informacji publicznej, dozwala jednak aby w drodze ustawy prawo takie zostało obywatelom przyznane..

Finanse publiczne test.

.Ustawa o finansach publicznych zawiera pytania jednokrotnego wyboru.. Ustawa o finansach publicznych Rozwiązane .Wtedy test zgłoszeniowy wypełniło 220 osób, które zaskoczyły Jury i organizatorów wysokim poziomem swojej wiedzy z rachunkowości, sprawozdawczości, budżetowania i finansów publicznych.. Sprawdź swoją wiedzę rozwiązując egzamin z aktów prawnych wymaganych na egzaminie na inspektora kontroli skarbowej.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Publikujemy 10 autentycznych pytań z testu wiedzy dla kandydatów do pracy w Urzędzie Miasta Krakowa.. finanse publiczne (2) finansowanie zamówie .Finanse publiczne obejmują zasoby pieniężne państwa, czyli procesy gromadzenia i podziału środków publicznych znajdujących się w dyspozycji władz publicznych, a przede wszystkim budżetu państwa, a także fundusze gromadzone i rozdysponowane przez państwo poza budżetem, czyli tzw. parabudżetowe, budżety samorządu terytorialnego oraz budżety ubezpieczeń społecznych.. Podatnikiem podatku od spadku i darowizn w przypadku darowizny: b) jest obdarowanyZgłoś błąd 253..

Finanse publiczne testy.

Treść .Test o finansach publicznych Zawiera 86 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Wiedza ogólna (1880) Wychowywanie (8) Zdrowie (12) Zwierzęta (1008) .. Miesięcznik służb finansowo-księgowych .. Pierwsza edycja konkursu Mistrz Finansów Publicznych odbyła się w 2014 r. Wtedy test w ramach pierwszego etapu wypełniło 220 osób, które zaskoczyły Jury i organizatorów wysokim poziomem swojej wiedzy z rachunkowości, sprawozdawczości, budżetowania i finansów .Test z wiedzy o przedsiębiorczości (WOP) ma na celu sprawdzenie ogólnych predyspozycji intelektualnych kandydata do studiów ekonomicznych.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Lista pytań Prawo Finansowe Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Bankiem centralnym w Polsce jest: a) PKO BP, b) Giełda Papierów Wartościowych, c) Narodowy Bank Polski,Wielki Test o Podatkach opowiada, w jaki sposób dochody z podatków rozdzielane są w budżecie państwa i na co je wydajemy.. Czas pracy - 30 minut.. Przeciętny dorosły osobnik tej rasy waży zazwyczaj około 80 kg, lecz wiele psów osiąga masę 100 kg.Testy z aktów prawnych.. Sprawdź jak to jest naprawdę!. Półtorej godziny na antenie telewizyjnej odczaruje mit o tym, że podatki to wiedza zarezerwowana dla niewielu znawców tematu i specjalistów.Finanse Publiczne..

...Baza wiedzy / Administracja.

poleca 83 % 791 głosów.. Ucz się online do egzaminu państwowego do Służby Cywilnej.Mastif Angielski jest najcięższym psem świata.. Według danych GUS w 2010 r. w Polsce mężczyźni żyli przeciętnie około: a) 60 lat,Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemu finansów publicznych jest konieczna, by bezbłędnie stosować przepisy.. Finanse Publiczne Test o finansach publicznych - sprawdź, czy go zdasz!. Treść .Testy przygotowujące do egzaminu na Urzędnika Mianowanego.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Podatek od spadku i darowizn (w przypadkach innych niż nabycie w drodze zasiedzenia) oblicza się od: d) nadwyżki czystej wartości nabytej nad kw.wolną Zgłoś błądPlik TEST ustawa o finansach publicznych.doc na koncie użytkownika rachun_cosinus • folder Testy • Data dodania: 20 sty 2009.. Państwem Unii Gospodarczo - Walutowej, które w 2011 roku przyjęło euro jest: a) Chorwacja, b) Słowenia, c) Estonia, d) Malta.Test wiedzy o ZP Myślisz, że o zamówieniach publicznych wiesz już wszystko i żadna nowelizacja Ci nie straszna?. Finanse Publiczne Test o finansach publicznych Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.TEST WIEDZY EKONOMICZNEJ nr 4 TEST WYBORU (1 pkt za prawidłową odpowiedź) Przeczytaj uważnie pytania, wybierz jedną poprawną odpowiedź spośród podanych i zakreśl ją znakiem X. audytu i kontroli, wydany przez Najwyższą .Finanse publiczne TESTY • finanse publiczne(3) • pliki użytkownika gosicka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • F4.jpg, F3A.jpgTEST WIEDZY EKONOMICZNEJ nr 3 TEST WYBORU (1 pkt za prawidłową odpowiedź) Przeczytaj uważnie pytania, wybierz jedną poprawną odpowiedź spośród podanych i zakreśl ją znakiem X..

Glosariusz terminów dotyczących kontroli i audytu w administracji publicznej opracowany przez międzyresortowy zespół ds. ujednolicenia terminologii dot.

Próbny egzamin.. Od tamtej pory każda kolejna edycja pokazuje, że zawiłe zagadnienia oraz często nowelizowane regulacje prawne z zakresu finansów publicznych nie .Test wiedzy obejmuje pytania z zakresu: prawo : źródła prawa, prawo konstytucyjne, instytucje polityczne, prawo administracyjne, sądownictwo (w tym administracyjne), dostęp do informacji publicznej, ochrona danych osobowych, ochrona informacji niejawnych, służba cywilna, prawo międzynarodowe publiczne, prawo Unii EuropejskiejFinanse publiczne w każdym ustroju społeczno-politycznym spełniają różne funkcje ekonomiczne i polityczne.. poleca 85 % 176 głosów.. A może wydaje ci się, że przez ciągłe zmiany prawa nie wiesz już nic?. Udział procentowy pytań z poszczególnych działów prawa jest identyczny jak na egzaminach przeprowadzonych w latach ubiegłych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt