Sprawdzian z województw i stolic

Pobierz

Lista województw i ich stolic (kolejność alfabetyczna):Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. Opis testu.. Użytkownicy zgłosili 16 poprawek w tym zestawie, które oczekują na przejrzenie przez Aleni.. Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. jednostki I stopnia - 16 województw; jednostki II stopnia - 380 powiatów, w tym: .. Ten test może zawierać błędy!. reforma z 1999 roku wprowadziła też trójstopniowy podział administracyjny gdzie województwa to jednostki I stopnia, powiaty wraz z miastami na prawach powiatu stanowią jednostki II stopnia, natomiast gminy III stopnia.Tabela województw w Polsce z informacjami: Stolica, Tablica rejestracyjna, Flag, Herb, Liczba ludności herb, Tabela informacyjno-turystyczna, Ile jest województw w Polscesprawdzian z geografii swiat bez tajemnic 2 krainy geograficzne .. Kangurek 2 kl test do wydrukowania Kosa spalinowa master out Mapa wojewodztw i ich stolic matura solutions elem skawina wypadek 2013 sprawdzian geografia planeta nowa 2 afryka chomiku sprawdzian nowa era fizyka prad elektryczny klucz sprawdzian z matematyki klasa 1 gimnazjum .Lista stolic państw świata według kontynentów..

Test wiedzy o województwach i ich stolicach.

Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty.. Miastem wojewódzkim nazywa się miasto, w którym urzędują wojewoda i marszałek województwa.. 100 km Kielce, Szczecin, Olsztyn, Rzeszów Na podstawie dostçpnych iródel informacji przyporzqdkuj wymienionym paóstwom nazwy jednostek administracyjnych wyodrçbnionych w tych pafistwach.. 66 miast na prawach powiatu - gminy o statusie miasta .Pokaż mapę; Obecny podział administracyjny Polski obowiązuje od 1 stycznia 1999 roku.Od tego czasu Polska ma trójstopniowy podział administracyjny, gdzie 16 województw to jednostki I stopnia (powiaty wraz z miastami na prawach powiatu stanowią jednostki II stopnia, natomiast gminy III stopnia).. Wpisz we wlašciwych miejscach na mapie podane nazwy miast wojewódzkich.. Inne tryby testu.. 2021-01-11 21:44:14; Mam do napisania esej o Sokratesie lub Arystotelesie.. Przejdź do nawigacji Przejdź .. Udostępnij.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podział terytorialny Polski zmieniał się wielokrotnie, od II wojny światowej reformy miały miejsce w 1946, 1950, 1957 i 1975 oraz obecny trójstopniowy podział administracyjny obowiązujący od 1 stycznia 1999..

Do każdego państwa europejskiego dopisz jego stolicę.

Powodzenia!Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką.. Jaką nadchodzącą w 2021 roku grą powinieneś się .Sprawdzian z nazw stolic całego świata.. Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. Z góry bardzo dziękuje.. Do zdobycia jest 10 punktów.Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Województwa i ich stolice, ułożone w kolejności alfabetycznej: dolnośląskie - Wrocław.This quiz is incomplete!. Test zawiera pytania o stolice 46 państw znajdujących się w Europie.. Xforce 5 lat temu.. To play this quiz, please finish editing it.Sprawdź swoją wiedzę na temat stolic polskich województw.. Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Sprawdź swoją wiedzę na ten temat województw i miast, które się w nich znajdują!. 16 fiszek lenka1Test z Geografii Stolice Europy..

Od stycznia 1999 roku w Polsce jest 16 województw.

15 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i .Od 1 stycznia 1999 roku obowiązuje obecny podział administracyjny Polski, to znaczy podział na 16 województw.. Skomentuj.. Ten test zawiera pytania na temat wszystkich stolic państw europejskich.. Czy ktoś mógłby mi pomóc?. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Jak dobrze znasz stolice polskich województw?. kraj zwiqzkowy (land)Każde z województw jest administracyjnie samodzielne oraz kieruje rozwojem regionu.. Od czasów zakończenia działań zbrojnych po drugiej wojnie światowej podział administracyjny Polski zmieniał się kilkakrotnie: - w roku 1946 podział Polski był trójstopniowy, liczba województw wynosiła 14; jako mniejsze jednostki administracyjne .Administracyjna Mapa Polski z herbami stolic województw - sprawdź opinie i opis produktu.. Jeżeli potrafisz bezbłędnie odpowiedzieć na każde pytanie, oznacza, że jesteś ekspertem w tej dziedzinie.. Większość osób poddanych temu testowi potrafiła poprawnie odpowiedzieć tylko na 40% pytań..

Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.Podaj nazwy województw oznaczonych na mapie literami A—E.. Przetestuj swoją wiedzę.Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Rozpocznij quiz .. 2021-01-20 11:18:29 Napisz krótkie opowiadanie zawierające 10 zdań złożonych.. 2021-01-20 11:05:38 Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że każdy ma szansę zmienić swoje życie.Po reformie administracyjnej z 1999 roku istnieje 16 województw.. Rozwiąż test.. Rozwiąż test.. :) 2021-01-11 21:23:05Rozprawka z pana tadeusza?. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. Są to jednostka samorządu terytorialnego oraz jednostka zasadniczego podziału terytorialnego administracji rządowej.. Pytania z mapy administracyjnej Polski.. Spróbuj rozpoznać postacie z ,,Avengers" w postarzonej wersji!. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Województwa i stolice, wraz z mapą Polski, na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Test z Geografii Województwa i ich stolice - test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Pytania zawarte w teście.Test: Stolice Województw.. Opis testu: .. Zamień pytania z odpowiedziami Pomiń pytania z błędami (16) Lista pytań Stolice WojewództwZnajomość województw i ich siedzib i stolic - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Opis testu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt