Historia sprawdzian wiek

Pobierz

Odrodzenie na ziemiach polskich.. Jak tak opiszcie go !. Wieki - obliczanie czasu w historii.. I. Agnieszka Panicz "Rzeczpospolita w XVII wieku" - test z historii, gr.. Zaznacz P (prawda) lub F (fałsz).. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Złoty wiek Polski.. Jest dostępna dla Otwórz lub pobierz Sprawdzian Z Historii Klasa 6 Wielkie Przemiany Xix Wieku Pdf rozwiązanymi rozwiązaniami w formacie PDF przeznaczona dla uczniów i nauczycieli.. alternatives.Wielkie przemiany XIX wieku.. SZKOŁA.. Przerwij test.. NAPISAĆ: znasz wszystkie odpowiedzi..

betonowa donica, w którą sadzi się kwiaty jednoroczne

.. platforma internetowa poświęcona w całości 25 rocznicy przemian demokratycznych w Polsce.Sprawdzian, historia XIX wieku .4.. Odgadnij hasło: E E Ż R F D P C O Y R X U N J O Quiz w Poczekalni.. Sprawdzian podobny do "Śladami przeszłości 2" nowa era.. Jeśli wydarzenie ma miejsce po narodzeniu Chrystusa nie dodajemy skrótu - n.e. - nie jest to błędem, ale nie ma takiej potrzeby.. Społeczeństwo Rzeczpospolitej Obojga Narodów dzieliło się na stany.. Panowanie ostatnich Jagiellonów.. Reforma Kościoła i kontrreformacja.. Ilość pytań: 8 Rozwiązywany: 1617 razy.. Zamieszczone są tam testy sprawdzające wiedzę historyczną od antyku po współczesność.. ziemiaństwo.. Demokracja szlachecka.. Historia-wieki Labirynt.. Wieki zapisujemy cyframi rzymskimi a NIE arabskimi (np. XVIII w. a NIE - 18 w.).

Wieki (historia) Połącz w pary.

Połącz daty z wydarzeniami 1.. XVII w 2 poł XI w 2 poł Określ wiek 1547.. Historia - nowa era- Śladami przeszłości 2 - odpowiedzi do testu.. Przemiany społeczne w XIX wieku 1.. Powstanie styczniowe.. Wyślij zgłoszenie Poland_123HISTORIA LICEUM; Zrozumieć przeszłość cz.2 Rozdział II / "Złoty wiek" Rzeczypospolitej szlacheckiej.. Zamieszczam tu odpowiedzi do testów z historii, z wszystkich działów ;) Są dwie wersje każdego testu dla grupy A i B.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Ilość pytań: 7 Rozwiązywany: 53285 razy.. TEST Wiek XVII - stulecie wojen.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jak nazywa się tradycyjna japońska sztuka tworzenia figur przestrzennych z papieru?. koliste skupisko kwiatów, od największych do najmniejszych.. Sytuacja Polaków w zaborze rosyjskim po upadku powstania styczniowego.. Suma punktów: /30.00.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 4 szkoły podstawowej.. a) karaoke b) origami c) T'ai Chi 3.Wiek XX "II R.Historia, Sprawdziany i testy Sprawdzian wiadomosci dla III klasy gimnazjum "Europa i ziemie polskie w II polowie XIX wieku" Otworz PDF w nowym oknie.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.. Rzeczpospolita Obojga Narodów.. drobnomieszczaństwo.. Fajny Quiz.. XII w 2 poł VII w 1 poł Określ wiek 1159 XII w 2 poł X w 2 poł Określ wiek 1990 XX w 2 poł XX w 1 poł Kalambury!.

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Jan Zamoyski i złoty wiek Polski.

Opanowanie południowych Włoch przez "czerwone koszule" 2.. XVI w 1 poł X w 1 poł Określ wiek 1200.. Wieki i połowy - test online sprawdzający zdolność obliczania czasu.. Część 1.. Powtórz materiał i sprawdź czy już wszystko potrafisz!. Skonstruowanie fonografu przez Thomasa Edisona 6. betonowa donica, w którą sadzi się kwiaty jednoroczne.. 1871 C. Opatentowanie kinematografu 4.. Nic w końcu nie może trwać wiecznie.. Sprawdzian Z Historii Klasa 6 Wielkie Przemiany Xix Wieku Pdf PDF.Nov 22, 2021Złoty wiek państwa polskiego.. Określ wiek.. Punkty: 1) II polowa XIX wieku i poczatek XX to okres II rewolucji przemyslowej, ktora w odroznieniu od I objela niemal caly swiat.Historia.. Renesans w Europie.. Pierwsza wolna elekcja.. Reformacja w Europie.. Pytanie 1 /30.. Podział społeczeństwa na klasy społeczne.. Sprawdzian z historii klasa 6 dział 5.. Teraz są j. Quiz wiedzyTest XVIII wiek - część pierwsza, Rozdział III podręcznika Bliżej Historii dla Klasa II.. Kształtowanie się demokracji szlacheckiej w Polsce.. Który z nich "przywiązany" był do ziemi:Znasz wszystkie wieki.. 1 Henryk Sienkiewicz został uhonorowany nagroda Nobla w 1905 za książkę a W pustyni i w puszczy b Trylogie c Que vadis 2 Polska Komisja Likwidacyjna została założona w czasie odbudowy państwa polskiego po zakończeniu I wojny światowej w a Poznaniu b Warszawie c Krakowie d w żadnym z tych miast 3 W 1917roku .Polska w XVII wieku..

bedzie fajniej Przed Tobą sprawdzian bardzo konkretnej wiedzy historycznej.

Czas pytania: 00:00:05.Historia TESTY to podkategoria portalu edukacyjnego aleklasa.pl.. Tabela:Sprawdziany bardzo podobne (treść oprócz testu wyboru zawsze się sprawdza).. 15,904 rozwiązania Quiz wiedzy Polska lat 70. i 80. ubiegłego stulecia Jeżeli interesuje Cię historia naszego narodu tego właśnie okr.. Quiz wiedzy Co wiesz o wielkich epidemiach z przeszłości?. test > "Złoty wiek" Rzeczypospolitej szlacheckiej.. wolnostojące, koliste skupisko drzew i krzewów.. a) Platon b) Sokrates c) Arystoteles 2.. Rozwój gospodarczy Polski.. Były i minęły.. Czasy Zygmunta I Starego.. Autonomia GalicjiWiek 20" (w tym testy i sprawdziany oraz klucze odpowiedzi ): Klasa 1 ŚWIAT PO I WOJNIE ŚWIATOWEJ System wersalski Odbudowa powojenna i wielki kryzys Krysy demokracji w Europie ZSRR w okresie międzywojennym Kultura okręgu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie II RZECZPOSPOLITA Odrodzenie Rzeczypospolitej Walki o granicę wschodnią1 Super!. Który ze starożytnych filozofów nie zapisywał swoich poglądów?. Ktokolwiek solidnie uczył się historii Polski i Europy wie, że wiek XVII obfituje w wydarzenia, które stały się podstawą wielu problemów społecznych, żywotnych w Polsce i Europie do dnia dzisiejszego.. wg Zosiajmolska.1) 1670 rok to: 2) 1670 rok p.n.e. to: 3) 1000 rok to wiek: 4) 7 rok to: 5) 999 rok to: 6) 1893 r.p.n.e..

Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Liczba wyników dla zapytania 'wieki historia': 10000+.

Wzrost panszczyzny wplynal na ubozenie gospodarstw chlopskich na przelomie XVII i XVIII wieku.TEST historyczny (Od piramid do XXI wieku) Od piramid do XXI wieku 1.. XVII wiek.. Test jest przeznaczony dla uczniów klas 6.. Test wiedzy podsumowujący czwarty dział "Polska w XVIII wieku".. 0% "Państwo bez stosów" 0%.. Twoja nauczycielka będzie z ciebie dumna,pochwal się jej !. 1870 B. Pierwszy udany lot samolotem.. Jeśli wydarzenie ma miejsce przed narodzeniem Chrystusa KONIECZNIE dodajemy - p.n.e. 3. wiek - to 100 lat (millenium 1000 lat).. Królestwo Polskie przed wybuchem powstania styczniowego.. Przemiany w życiu społecznym i politycznym - w stronę demokracji.. Agnieszka Panicz "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego Jacek BieniekSprawdzian wiedzy, na podstawie podręcznika "Przez Tysiąclecia i Wieki" Dział "Koniec wieku", wiek XIX 1.. LEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. Czas kursu: 00:00:05. inteligencja 2.Wiek wojen - Sprawdzian 0 46 fiszek Dundersztycc.. Część 3.. Część 2.. Kultura europejska w XVII wieku - barok i przewrót umysłowyKolonializm XIX wieku.. Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Powstanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów .. wolnostojące skupisko roślin z rzeźbą lub fontanną w środku.. Pierwsze, poważne i długofalowe skutki ekspansji szlachty w krajach chłopskich .materialy z Historii do wykorzystania w szkole, do nauki na sprawdzian lub odpowiedzi przy tablicy.. TAK NIE a) W XVII - wiecznej Europie pokój panował tylko przez 7 lat .Drukuj PDF online.. Sytuacja Polaków w zaborze pruskim w drugiej połowie XIX wieku.. robotnicy (proletariat) e. chłopi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt