Plan wydarzeń kajka i kokosza szkoła latania

Pobierz

Co Kajko i Kokosz wymyślili w nocy na Łysej Górze?. Użycie podstępu do zdobycia grodu.. Szkoła latania (Janusz Christa).. Był to pierwszy komiks tego autora o Kajku i Kokoszu, który ukazał się nakładem tej gazety.. Uszereguj zdarzenia tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z treścią komiksu.. Wyprawa Mirmiła na Łysą Górę.. Powrót bohaterów i odparcie ataku na gród.. Często podnosi kasztelana Mirmiła na duchu, szuka najlepszego rozwiązania problemów.. Podstępny pomysł Hegemona na pozbycie się Kajka i Kokosza.. Szkoła latania, którą napisał Christa Janusz, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Naukę latania pobiera się w Wyższej Szkole Latania, zaś wylatujący z chaty na miotle, Kajko i Kokosz, uruchamiają alarm, bo zerwali cienką nić sieci alarmowej, wyrywanie zębów z kolei odbywa się "ze znieczuleniem".. Rozmowa Łamignata z Jagą o złym samopoczuciu 2.. Powrót Mirmiła, Kajka i Kokosza z polowania; Atak zbójcerzy.. Podpisz wizerunki postaci właściwymi imionami Połącz bohaterów komiksu z odpowiednimi określeniami: Mirmił Kajko Kokosz Hegemon podstępny, zawzięty wiecznie głodny łatwowierny, ulęgający wpływom odważny, rozsądny, zaradny 3.Podaj imię żony kasztelana., 4.. Nowy rozkaz dotyczący bram.. Co było potrzebne, żeby wprawić przedmioty w lot?, 9.. Konieczność nocowania u Jagi.. Przypomnij sobie przygody słowiańskich wojów i ich starć ze Zbójcerzami i sprawdź, ile pamiętasz z lektury!4..

Plan wydarzeń: Podarowanie Łamignatowi fujarki.

Wizyta "kupca".. Szkoła latania - scenariusze lekcji Komiksowe story cubes 4 Janusz Christa Kajko i Kokosz.15 TEST PODSUMOWUJĄCY CYKL LEKCJI O LEKTURZE Kajko i Kokosz.. Pobyt przyjaciół w szkole latania.. 6.podstęp krwawego hegemona.. kaczmo21 2 lata temu.. 12 .Temat: Tworzymy plan wydarzeń do lektury pt. "Kajko i Kokosz.. Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu.przez Janusza Christę tytuł komiksu brzmiał Sztuka latania.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Co podarowała żona zbójowi, aby uwierzył w swoja moc?, 6.. Jest niewielkiego wzrostu, ale świetnie włada mieczem i strzela z łuku.. Wpisz w kwadraty odpowiednie cyfry od 1 do 8.. Słaba jakość.Szkoła latania to pierwszy album z cyklu Kajko i Kokosz, najpopularniejszej serii komiksowej autorstwa Janusza Christy (), której bohaterowie należą do grupy najlepiej rozpoznawalnych postaci polskiej popkultury.. Pokonanie zbójcerzy przez głodnego Kokosza.. Praca w grupach - tworzenie Nowych przygód Kajka i Kokosza (plan wydarzeń, szkice, wypowiedzi bohaterów, wykonanie szaty graficznej).. Podstępna propozycja Krwawego Hegemona 6.. Powrót do grodu.. Przerażone czarownice salwują się ucieczką, myśląc, że dom się wali.Test wiedzy z lektury Kajko i Kokosz.. Podarowanie Łamignatowi magicznej fujarki przez Jagnę 2.. Szukaj..

Gdzie znajdowała się szkoła latania?, 8.

Z nudów Kajko i Kokosz wykradają w nocy z garażu miotłę, by także choć na chwilę unieść się w powietrzu.. - Mirmił owładnięty wizją latania na miotle przedstawioną mu przez Krwawego Hegemona, 11.. Niemiłe spotkanie z Łamignatem.. Za sprawą wydawnictwa Sound Tropez możemy teraz posłuchać słuchowiska na podstawie jednego z nich - "Szkoły Latania"W tym quizie sprawdzisz ile zapamiętałeś z lektury Kajko i Kokosz szkoła latania.. Powrót bohaterów i odparcie ataku na gród.. Za kogo podał się hegemon kasztelanowi?, 5.. Nieudany szturm zbójcerzy.. Wyprawa Mirmiła na Łysą Górę.. Co rozbolało Mirmiła w drodze na Łysą Górę?. Podstępny atak zbójcerzy na gród.. Do klasycznego kanonu ich przygód należy wyprawa do Szkoła latania.. Nauka latania .- Bójka w klubo-gospodzie, wszczęta przez przebranych zbójcerzy., 9.. Zadanie wykonaj w zeszycie.. Lekcje latania u czarownicy Jagi.. Przerwanie posiłku Kokosza.. Napad zbójcerzy na Mirmiła i towarzyszy 4.. Nocna wyprawa rycerzy Hegemona 4.. Rozkaz Mirmiła.. … ContinuedUporządkuj chronologiczni wydarzenia.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Kajko i Kokosz.. Uszereguj zdarzenia tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z treścią komiksu.. cele lekcji - przypomnienie treści lektury - utworzenie planu wydarzeń.. Z początku w formie gazetowej wydawany bez tytułu Szkoła latania, lecz jako Kajko i Kokosz.Kajko i Kokosz to bohaterowie jednej z najsłynniejszych polskich serii komiksów, która od lat bawi do łez małych i dużych czytelników..

Szkoła latania."

Test składa się z 12 pytań.. Wdarcie się Zbójcerzy w przebraniu do grodu.W tym quizie sprawdzisz ile zapamiętałeś z lektury Kajko i Kokosz szkoła latania.. Wdarcie się Zbójcerzy w przebraniu do .Był to pierwszy komiks tego autora o Kajku i Kokoszu, który ukazał się nakładem tej gazety z początku w formie gazetowej wydawany bez tytułu Szkoła latania, lecz jako Kajko i Kokosz.. Pragnienie .Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Szkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.Przypadkowy napad Łamignata na Mirmiła, Kajka i Kokosza.. Przyglądający się awanturze w klubo-gospodzie starcy oświadczają, że to już nie dla nich takie huczne zabawy.Kajko - inteligentny i odważny przyjaciel Kokosza.. Rozgniewana dyrektorka szkoły cofa moc wszelkich zaklęć, skutkiem czego wojowie spadają na dach uczelni.. Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu.. Zgubienie fujarki w trakcie napadu zbójcerzy.. Układamy plan wydarzeń.. Jaga daje mężowi magiczną fujarkę, która miała dać mu olbrzymią moc.. Pomoc Jagi , podarowanie łamignatowi fujarki, odzyskanie sił przez łamignata, powrót mirmiła Kajka i Kokosza z polowania, atak zbójcerzy, powrót do grodu, atak zbójców zbójców nagród mirmiła ,podstęp krwawego hegemona, marzenie mirmiła o lataniu .4..

Lekcje latania u czarownicy Jagi.

- Powrót Hegemona z kolejną wizją latania., 13.Szkoła latania - Plan wydarzeń Wiosenna słabość Łamignata Lekarstwo Jagi.. Poranny powrót Mirmiła K i K do grodu.Szkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.. W tym quizie sprawdzisz ile zapamiętałeś z lektury Kajko i Kokosz szkoła latania.. Atak zbójcerzy.. Napad Łamignata na Mirmiła.. Chciałabym ją omówić w pierwszej połowie maja.. Szkoła latania, którą napisał Christa Janusz, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.W środę, 15 listopada 2017 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w wernisażu wystawy "Kajko i Kokosz.Książka Kajko i Kokosz, Szkoła Latania w całości przeczytana dla Sebz.. Prezentacja prac i przygotowanie gazetki ściennej.. Marzenia Mirmiła o lataniu 7.. Jak nazywała się ciotka Kokosza?, 10.Kajko i Kokosz Janusza Christy to seria komiksów, które w Polsce (i nie tylko) cieszą się zasłużonym statusem "kultowego".. - Nieudana nauka latania u czarownicy Jagi., 12.. Rozkaz Mirmiła o otwarciu bram.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.INTRODUCTION Kajko i Kokosz Szkoła Latania Plan wydarzeń: 1.. Przed wydaniem albumowym komiks ukazał się w czasopiśmie Świat Młodych w roku 1975.. Powrót kasztelana do Mirmiłowa 5.. Wręczenie Łamignatowi fujarki dodającej siły i wiary w siebie.. Marzenie o czym rozbudził w kasztelanie hegemon?, 7.. Podstępny pomysł Hegemona na pozbycie się Kajka i Kokosza.. Powrót Mirmiła i wojów z polowania.. Powrót z polowania Kajka, Kokosza i Mirmiła do zamkniętych groduSŁYCHAĆ, ŻE KAJKO I KOKOSZ MAJĄ SIĘ REWELACYJNIE Jeśli przy okazji słuchowisk z serii "The Walking Dead" pisałem, że tak powinno się robić dźwiękowe adaptacje komiksów (w zamyśle tych poważnych) to w przypadku "Szkoły latania" mogę powiedzieć, że tak powinno się adaptować komiksy humorystyczne.Mirmił zostaje przyjęty na kurs latania.. Sprawdź, czy znasz szczegóły tej historiiAudiobook z obrazkami w ramach dostosowania materiału do specjalnych potrzeb edukacyjnych osób z dysleksją.4.. Publikowany był na ostatniej stronie - jedna strona komiksu na całej szpalcie gazety (w sumie 35 plansz, ukazujących się trzy razy na tydzień).Szkoła latania .. - Przepłoszenie zbójcerzy przez Kajka i Kokosza., 10.. Atak zbójcerzy.. Powrót Mirmiła, Kajko i Kokosza z polowania 3.. Jest bohaterem bardzo pozytywnym, choć zdarza się, że ulega pokusom..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt