Ćwiczenia w skracaniu i rozszerzaniu ułamków

Pobierz

Dowiesz się z niej, co to są ułamki równoważne, jak powstają i czy oznaczają tyle samo.. Jeden podziel na 2 równe części , a drugi na cztery równe części.. Oceń ten zasób: Tweet.. Jeśli poprawnie wykonasz trzy kolejne przykłady jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom.. Zacznij rozwiązywać test!. Nauczyciel pyta uczniów co to znaczy rozszerzyć ułamek oraz co to znaczy skrócić ułamek.Ocena aktywności uczniów.Skracanie i rozszerzanie ułamków « Powróć do wszystkich plików.. Ułamek zwykły, licznik, mianownik.. Autor: akryl; Pliki: 2; Zaktualizowano: 16 grudnia, 2018; Login to download this file.. Rozwiąż zadania: Ćwiczenia: strona 58 zadanie 3 i 4.. Sprardź się.. Wykonaj zadania 1,2,3,z zeszytu ćwicze ń strona 65 oraz zadania 5, 6 ze strony 66, nast ępnie zadanie 8 ze strony 67.. Ćwiczenia - rozszerzanie i skracanie ułamków przez dane liczby, skracanie ułamków do ułamków nieskracalnych, uzupełnienie liczników i mianowników ułamków tak .Ułamki zwykłe Skracanie i rozszerzanie ułamków - karta pracy V.3.1 Wykonaj polecenia.. Informacje.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Swoje rozwiązania sprawdzają w parach.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068.. Rozszerzanie ułamków Polecenie 1 Zapoznaj się z animacją, która pokazuje przykład rozszerzania ułamka..

Skracanie i rozszerzanie ułamków.

Trzeba tylko po ćwiczy ć t ę umiej ętno ść.. Część końcowa: Podsumowanie lekcji.. Gra dydaktyczna - ułamki i liczby rzymskie - praca indywidualna.. Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. Wsparcie techniczne: Poniedziałek - Piątek (8-16)temat: skracanie i rozszerzanie ułamków, wysłany przez pi-stację).. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. Ćwiczenia: strona 64 zadanie 9 i 10.Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych Opis Zadanie 1 Podane ułamki rozszerz przez: 2, 3, 5 i 10.. Potrafisz ju ż rozszerza ć i skraca ć ułamki.. Ćwiczenia: strona 59 zadanie 8, 9 i 10.. Więcej.. Ćwiczenia.. Narysuj w zeszycie 2 kwadraty o boku 2cm.. Aktualna ocena: 4.0 / 5.. Ułamków właściwy i niewłaściwy.. Dzieci otrzymują komplet patyczków oraz kartki z zadaniami.Uczniowie ćwiczą skracanie i rozszerzanie ułamków rozwiązując zadania 1 ze str. 77 w podręczniku.. Nie zmienia to wartości ułamka a jedynie sam zapis.. Liczby mieszane.. 2 przez 2 5 5 przez 4 7 c) 79 przez 3 Poziom B d) 46 przez 8 e) 2 przez 6 3Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków.. W pierwszym zamaluj na czerwono jedną część, a w drugim dwie części..

Zadania z ułamków z rozwiązaniami.

Polub.. Kupując Strefę bez reklam wspierasz rozwój naszego serwisu.. Cel dzisiejszej lekcji Uczeń: skraca i rozszerza ułamki zwykłe; doskonali umiejętnośćkorzystania z tabliczki mnożenia i dzielenia.. Koło fortuny wg Zs11eborko Klasa 5 Matematyka Oś liczbowa - ułamki zwykłe Rysunek z opisami wg Kwadraturka Klasa 4 Matematyka ułamki dziesiętne i zwykłe - ćwiczenia Połącz w pary wg Xteamx Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Matematyka Ułamki zwykłe cz.1 Test wg Bbiernat Klasa 4 MatematykaSkracanieirozszerzanieułamkówkartaprac.. imięinazwisko lp.wdzienniku.. SKRACANIE UŁAMKA TO DZIELENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.. Klasa 5 Matematyka.. Każdy ułamek zwykły możemy rozszerzać przez dowolne liczby (różne od zera).Popatrz na rysunki poniżej.. Ranking .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Pooglądaj animację przedstawiającą przykłady ułamków równoważnych.. ROZSZERZANIE UŁAMKA TO MNOŻENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.. Rozszerzanie ułamków (za dobrze rozwiązane zadania uczniowie zdobywają punkty, które nauczyciel na bieżąco przykleja w zeszycie) 2.. Aby umieścić tę prezentację na Twojej stronie internetowej, wystarczy skopiować ten kod HTML i wkleić go na stronie.Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków - ćwiczenia..

Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych.

Zapisuj przekształcenia.. play_circle_outline Napisy Napisy wyłączone Jakość auto 1080p 720p 480p 360p Prędkość Po klatce 0.25 0.5 0.75 Normalna 1.25 1.5rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych (zestaw) Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę"Na tej lekcji dowiesz jak skracamy ułamki.Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.plGraj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyniki z innymi.Zrezygnuj z reklam.. Osadź.. Uczniowie, którzy nie maj ą ksi ążek.. Ułamki zwykłe-skracanie i rozszerzanie kl.4 .. Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny ( 120min )!Skracanie i rozszerzanie ułamków Przypomnijmy najważniejsze umiejętności dotyczące skracania i rozszerzania ułamków.. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. OBEJRZYJ FILMY.Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych poprzez skreślanie lub dopisywanie zer.Obejrzyjcie, krótkie filmiki edukacyjne: Rozszerzanie ułamków zwykłych #2 [ Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych ] Skracanie ułamków zwykłych #3 [ Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych ] Następnie wykonajcie w zeszycie ćwiczenia A i B z podręcznika str.164..

Rozszerzanie ułamków zwykłychSkracanie ułamków 40.

Przepisuj ą zadania do .Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków.. Są to ułamki równe.. Zadania do wykonania samodzielnego do zeszytu (Magda robi trzy pierwsze polecenia) z zeszytu ćwiczeń 9 i 10/65 (dla chętnych)Skracanie i rozszerzanie ułamków - kartkówka, klasa 4 Quiz - Quizizz.. Poziom A Rozszerz ułamek przez podaną liczbę.. Podczas prezentacji filmu uczniowie zbiorowo wykonują ćwiczenia praktyczne wg podanej w prezentacji instrukcji po czym próbują formułować odpowiednie wnioski.. Poznasz również zasady skracania i rozszerzania ułamków zwykłych, a także dowiesz się, czym są ułamki nieskracalne.. Edytuj elementy.. Uwaga.. Podpisz pod każdym kwadratem jaką część pomalowałeś na czerwono.Przy opracowywaniu lekcji wykorzystano grafiki ze strony: Strona 1 MATEMATYKA 26.03.2020 Temat : Rozszerzamy i skracamy ułamki.. Skracanie i rozszerzanie ułamków - kartkówka, klasa 4. aga_aksamit_sowinska_38707.Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków.. Created Date: 4/7/2019 6:04:28 PM Title: UntitledRozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Osoby, które nie mają ćwiczeń mogą skorzystać z ćwiczeń w formie on-line.. Udostępnij Udostępnij wg Marzenawoj.. Rozwiązanie zadań z tej sekcji z pewnością pomoże również w sprawnym skracaniu i rozszerzaniu ułamków.. Na każdym zamalowałam taka samą część, ale zapisałam na różne sposoby.. W razie pytań odnośnie zadań .Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych to jedna z podstawowych umiejętności matematycznych, dlatego zobaczmy jak poprawnie wykonać tę operację i jakich błędów unikać podczas skracania i rozszerzania.. Przywrócić automatycznie zapisane ćwiczenie: .Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.. Obejrzyjcie, krótkie filmiki edukacyjne: Rozszerzanie ułamków zwykłych #2 [ Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych ].


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt