Komputer i urządzenia peryferyjne prezentacja

Pobierz

Zakres podstawowy.. Ruch kółka może być reprezentowany przez oś Z, jednak w wielu myszach dla komputerów P jest on przybliżony danymi o naciskaniu wirtualnych przycisków.TEMAT:BHP pracy z komputerem.. urządzenia peryferyjne - to dowolna część komputera inna niż procesor (CPU) i pamięć operacyjna, które można przyłączyć do komputera za pomocą przewodów lub komunikacji bezprzewodowej.Urządzenia te dzielimy na: Wejścia, Wyjścia, Wejścia- wyjścia.. Na początku testowana jest pamięć RAM i procesor, następnie konfiguracja dyskowa a na samym końcu podstawowe urządzenia peryferyjne takie jak klawiatura i mysz.. .Definicja.. Ostatecznym celem jest wymiana danych, a różnorodność specyfikacji determinuje rożne możliwość poszczególnych rozwiązań.Urządzenia peryferyjne.. Komputer potrafi przekazać rezultat swojej pracy do urządzeń wyjścia takich jak monitor lub drukarka.Zewnętrzne Interfejsy urządzeń peryferyjnych.. Systemy operacyjne i inne oprogramowanie.. (Urządzenia peryferyjne oraz cyfrowe urządzenia techniki użytkowej) można zlecić uczniom do przeczytania i samodzielnego opracowania w domu.. Niektóre drukarki potrafią również pracować bez komputera, np. drukować zdjęcia wykonane cyfrowym aparatem fotograficznym (po podłączeniu go do .Rodzaje komputerów) i punktu 4. a) przetwarzanie danych: procesor,podczas uruchamiania komputera..

Komputer i urządzenia peryferyjne.

2.Stanowisko pracy powinno być oświetlone.. września 20, 2021.. Konserwacja urządzeń peryferyjnych Urządzenia peryferyjne, a w szczególności drukarki, wymagają konserwacji w różnym zakresie, czasami polegającej na wymianie tonera, pojemnika z tuszamiKomputer i urządzenia peryferyjne.. (str. 22).Komputer i urządzenia peryferyjne <--tutaj znajduje się moja prezentacja dotycząca urządzeń peryferyjnych.. Uczniowie mają okazję wykazać się pomysłowością w krótkim przedstawieniu danego urządze-nia i kreatywnością, zwłaszcza gdy danego urządzenia nie ma w szkole.. Komunikują się one z komputerem za pomocą przewodów lub w inny sposób, np. za pomocą fal radiowych lubPrezentacja zawiera informacje na temat urządzeń peryferyjnych takich jak : monitor, klawiatura, myszka, skaner, drukarka, słuchawki, głośniki, mikrofon .Urządzenia peryferyjne wyjściowe Głośniki Drukarka Urządzenie współpracujące z komputerem oraz innymi urządzeniami, służące do przenoszenia danego tekstu, obrazu na różne nośniki druku (papier, folia, płótno itp.).. urządzenia peryferyjne komputera prezentacja Michalina Walęcka klasa VIB Urządzenia peryferyjne komputera Niektóre urządzenia peryferyjne są jednocześnie wejściowe i wyjściowe.. Poniżej zostały przedstawione zewnętrzne interfejsy urządzeń peryferyjnych, które są wykorzystywane do podłączenia różnego rodzaju urządzań z komputerem..

(temat A1) Urządzenia peryferyjne Podstawa programowa III.

Urządzenia peryferyjne są to urządzenia , które ułatwiają i urozmaicają pracę z komputerem.. 1) zapoznaje się z możliwościami nowych urządzeń cyfrowych i towarzyszącego im oprogramowania; 2) objaśnia funkcje innych niż komputer urządzeń cyfrowych i korzysta .środki technologii informacyjnej, czyli komputery, urządzenia peryferyjne komputerów, urządzenia sieci komputerowych i telekomunikacyjnych, cyfrowe urządzenia elektroniki użytkowej; narzędzia technologii informacyjnej to różne rodzaje systemów operacyjnych, oprogramowanie, programy użytkowe i narzędziowe, języki programowaniaprzypadku urządzeń posiadających własny układ odniesienia, o położeniu) w każdej z mierzonych osi.. Udostępnij.Plug and play (PnP) - podłącz i używaj- to zdolność komputera do pracy z urządzeniami peryferyjnymi zaraz po ich podłączeniu, bez konieczności ingerencji użytkownika w konfigurację sprzętową komputera.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Funkcje systemu operacyjnego: obsługa urządzeń np. monitora, dysku twardego ustalenie łączy sieciowych zarządzanie różnymi plikami planowan.Architektura komputerów 34 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Host i device • W standardzie USB urządzenia mogą należeć do jednej z dwóch kategorii: -Host - pełni funkcję aktywną, dostarcza zasilanie, jeden w systemie -Device - urządzenie peryferyjne, pobieraAdrianna Zalewska Urządzenia Peryferyjne Komputera Do głównych urządzeń peryferyjnych komputera należą: - dysk twardy - pamięć RAM - procesor - płyta główna - stacja CD- ROM Głównymi urządzeniami przeznaczonymi do komunikacji z komputerem są: - monitor - myszka - klawiatura Podstawą komputera jest jego płyta główna, do której podłączane są wszystkie ważne części .5 Lekcja 2..

Prezentacja o komputerze .

Monitor dotykowy zarówno dostarcza dane jak i odbiera dane, czyli jest urządzeniem wejścia/wyjścia Niektóre urządzenia peryferyjne mogą być zamknięte w obudowie komputera, tak jak dysk twardy, znajduje się wewnątrz jednostki centralnej, ale jest urządzeniem zewnętrznym.Drukarka to urządzenie wyjścia Drukarka - urządzenie współpracujące z komputerem, służące do przenoszenia danego tekstu, obrazu na różne nośniki druku (papier, folia, płótno itp).. Można podzielić uczniów na dwie grupy, każda z nich opracuje jeden z punktów oraz odpowiednio przy-gotuje rozwiązanie jednego z zadań: 2. lub 3.. Posługiwanie się komputerem, urządzeniami cyfrowymi i sieciami komputerowymi.. Wyloguj się z wszystkich prywatnych kont.. Urządzenia zewnętrzne, peryferyjne (ang. Peripheral Device)Urządzenia peryferyjne ze względu na funkcję jaką pełnią dzielimy na urządzenia wejścia, to te , które umożliwiają użytkownikowi wprowadzenie danych do komputera.. Komputer i urządzenia peryferyjne <--tutaj znajduje się moja prezentacja dotycząca urządzeń peryferyjnych.. Zasilacz komputera −urządzenie,któresłużydo przetwarzania napięciaprzemiennego dostarczanego z sieci energetycznej (100-127V w Ameryce Północnej,części Ameryki Południowej, Japonii i Tajwanie, 220-240V wKomputer i urządzenia peryferyjne..

obsługiwany jest komputer.

Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryfe-ryjnych, Helion, Gliwice 2012.. Urządzenia Peryferyjne .pptx Prezentacja na temat Urządzenia Peryferyjne Urządzenia Wejścia Urządzenia Wyjścia Urządzenia Wejścia/Wyjścia Budowa i Funkcje Myszy komputerowej Wszystko ładnie opisane .. o września 23, 2021.. Świadczą o tym napisy DOS w początkowej fazie uruchamiania komputera.. (od 40 cm do 75cm) 4.Odpoczynek - po każdej godzinie pracy na komputerze należy zrobić 10 min przerwy.. Inne komputery Nie miałoby sensu, gdyby możliwe było jedynie wprowadzanie informacji do komputera i ich przetwarzanie, bez możliwości otrzymania wyników działania.. Niektóre drukarki potrafią również pracować bez komputera, np.Komputer i urządzenia peryferyjne Cele edukacyjne .. • Na drugiej lekcji należy zaplanować prezentacje przez uczniów urządzeń peryferyjnych.. sobota, 11 września 2021.Prezentacja "Ja i mój komputer" Zaparszam do obejrzenia mojej prezentacji pt. "Ja i mój komputer" o października 23, .. Klasyfikacja środków technologii informacyjnej ze względu na ich przeznaczenie.. Wyróżniamy trzy rodzaje drukarek : igłowe, atramentowe i laserowe PLOTER Ploter to urządzenie peryferyjne rysujące opracowane komputerowo wykresy, linie na nośniku fizycznym (np. papierze) za pomocą pisaków umieszczonych na ruchomej głowicy.Na takiej właśnie zasadzie działa bardzo popularny dziś Internet.. o października 05, 2021.. 5.Nie otwieraj podejrzanych plików.. i urządzenia wyjścia, to dzięki którym można wyprowadzić dane z komputera (zobaczyć, przesłać, usłyszeć lub wydrukować) Do urządzeń wejścia należą:DRUKARKA Drukarka to podstawowe urządzenie wyjścia służące do wydruku danych z komputera.. 3.Odpowiednia odległość od monitora.. Mysz bardzoDrukarka odbiera informacje, czyli jest urządzeniem wyjścia.. Zadania Plug and play: • identyfikacja urządzenia • określenie zasobów wymaganych przez urządzenie (kanały IRQ, DMA,Pamięci i urządzenia peryferyjne 7 Pamięć komputerowa (ang. Computer Memory) Pamięć komputerowa to urządzenie elektroniczne lub mechaniczne służące do przechowywania danych i programów (systemu operacyjnego oraz aplikacji)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt