Przekształć tekst zastępując mowę zależną mową niezależną

Pobierz

Powiedział, że został porwany przez Tralfamadorczyków w dniu ślubu córki.zad.1 Przeksztalc tekst z mowy zależnej na mowe niezależną.. Postanowiono na nią zaczekać.. Zwierzęta zwołaly kiedyś zebranie żeby omówi rożne ważne sprawy.. ), zaś niezależną, aby oddać charakter naturalnej rozmowy.. − Czy mógłbyś pomóc mi posprzątać kuchnię?. W zdaniu: Antygona powiedziała: "Patrz, byś wspomogła i poparła siostrę" .. Zastosuj synonimy czasownika "mówić".. Billy spokojnie, ale stanowczo twierdził, że wszystko co mówił przez radio jest prawdą.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Odpowiedź na zadanie z Język polski 7.. Spojrzała na brata siedzącego na kanapie i oglądającego mecz.. Nie usłyszała jednak odpowiedzi, więc zirytowana wykrzyknęła:Przekształć poniższe zdanie, zastępując podkreślone słowa synonimami.. Ja idę, a wy - jak sobie chcecie.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.. )Był to człowiek już stary, lat siedmiudziesiąt albo i więcej, ale czerstwy, wyprostowany, mający ruchy i postawę żołnierza.Mowa niezależna wymaga użycia dwóch niepowiązanych ze sobą składniowo wypowiedzi zdania wprowadzającego i zdania wprowadzanego.. Idę z tobą!. Chłopiec zaproponowal koleżance: "Wybierz się ze mną do kina na kolejną część I.. Po godzinie przewodniczący oznajmił, że dłużej czekać nie będzie.. Zmian wymagają także: interpunkcja, formy czasowników, zaimki..

Przekształć tekst, zastępując mowę zależną mową niezależną.

Zapisz w zeszycie temat lekcji: Mowa zależna i niezależna z datą 23.03.2020r.. − Czy mógłbyś pomóc mi posprzątać kuchnię?. Kiedy zebranie dobiegło końca, zjawiła się stonoga.przekształć zdania zamieniając mowę niezależną na mowę zależną: 1.sekretarka poinformowała:''wiadomość została wysłana'' 2.oskarżony odpierał zarzuty:''oznajmiam,że nie było mnie wtedy na miejscu przestępstwa'' 3.chuligani krzyczeli:''zemścimy się za pobicie kolegi'' 4.nauczyciel przekazał wychowankom informację:''wycieczkaodbędzie się na początku przyszłego .Zachowuje wyrazy nacechowane emocjonalnie (wykrzykniki, wołacze).. Rzekła rybom: "Wy nie wiecie, A tu o was idzie przecie".Przeredaguj tekst, zastępując mowę niezależną mową zależną.. - spytał zdumionym szeptem Julek.. Spojrzała na brata siedzącego na kanapie i oglądającego mecz.. Zmian wymagają także: interpunkcja, formy czasowników, zaimki.. Kształcenie językowe .. Zapisz Mowa niezależna Mowa zależnaKażdą wypowiedź w mowie niezależnej można przekształcić na mowę zależną.. Cytowany tekst należy zmienić na zdanie podrzędne względem zdania wprowadzającego za pomocą odpowiedniego spójnika, zaimka lub partykuły.. Zwierzęta zwołały kiedyś zebranie, żeby omówić różne ważne sprawy.. Czy mógłbyś pomóc mi posprzątać kuchnię?.

... Przekształć tekst, zamieniając mowę niezależną na zależną.

Wstaw.. Autor: czarny666, 2012-03-01 18:01:16Polski: przeredaguj mowę niezależną w zależną.. Cytowany tekst należy zmienić na zdanie podrzędne względem zdania wprowadzającego za pomocą odpowiedniego spójnika, zaimka lub partykuły.. Mama niedługo wróci i nie będzie zachwycona tym, co zobaczy.. O wyznaczonej godzinie zjawiły się wszystkie oprócz stonogi.. "Gwiezdnych wojen".. Spojrzała na brata siedzącego na kanapie i oglądającego mecz.. Zwierzęta zwołały kiedyś zebranie, żeby omówić różne ważne sprawy.Każdą wypowiedź w mowie niezależnej można przekształcić na mowę zależną.. Pamiętaj o poprawnej interpunktacji mowy niezależnej.. Tryb rozkazujący - służy do wyrażenia prośby, polecenia lub rozkazu .Przekształć na mowę zależną : pliss tylko kilka zdań :> 1.. Mama niedługo wróci i nie będzie zachwycona tym, co zobaczy.Przekształć tekst, zamieniając mowę niezależną na zależną.. Oficer rozkazał mi, żebym wykonał to zadanie.Podane zdanie przekształć w taki sposób, by zamienić mowę niezależną na zależną.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćprzekształć podane teksty , zmieniając mowę zależną na niezależną.. .Przeredaguj tekst, zastępując mowę niezależną mową zależną i zapisz w zeszycie.. Wykonajcie ćwiczenie w zeszycie.. Wstaw.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Question from @Olakurka123456789 - Gimnazjum - Polski5 Przeredaguj tekst, zastępując mowę niezależną mową zależną..

Daje najPrzekształć tekst, zamieniając mowę niezależną na zależną.

Mowa zależna ma charakter sprawozdawczy, eliminuje indywidualne cechy przytaczanej wypowiedzi.. Po otrzymaniu ważył go przez chwilę w ręku i orzekł : - Niec nie szkodzi - odpowiedział piekarz .. - krzyknął Julek.. Nauka o języku cz. 2Odpowiedz na pytania.Przekształć tekst, zastępując mowę zależną mową niezależną.. Zdanie wprowadzające, którego orzeczeniem jest najczęściej czasownik oznaczający mówienie (np.: rzec), wyjaśnia kto wypowiada przytoczone słowa.. Nauczyciel zapytał ucznia:,, Poprawisz swoją ocenę?. Na jabłka?. Po czym oświadczył Dawid Saulowi: " nie potrafię się w tym poruszać, gdyż nie nabrałem wprawy".. Mową zależną można się posłużyć, jeśli referuje się cudze wypowiedzi (np. w streszczeniu!. Oficer rozkazał żebym wykonał to zadanie.. Question from @weronisia518739076 - Gimnazjum - Polski Zwierzęta zwołały kiedyś zebranie, żeby omówić różne ważne sprawy.. Pamiętaj o odpowiedniej interpunkcji.. Zdanie wprowadzane jest przytoczeniem czyichś słów w ich dosłownym brzmieniu.Wykonaj ćwiczenie − mowa zależna i niezależna Przeredaguj tekst, zastępując mowę niezależną mową zależną.. O wyznaczonej godzinie zjawily się wszystkie procz stonogi.. Będzie lżejszy do niesienia.Przeredaguj tekst zastępując mowę niezależną mową zależną 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama scarlett88 scarlett88 Odpowiedź: Wyjaśnienie: Marta weszła do salonu..

Polski Gimnazjum Przekształć tekst , zastępująć mowę niezależną mową zależną.

Spytała go, czy mógłby pomóc jej posprzątać kuchnię.. Spojrzała na brata siedzącego na kanapie i oglądającego mecz.. MOWA NIEZALEŻNA Z mowa niezależną spotykamy się często w języku potocznym oraz w literaturze.Zastąp mowę zależną mową niezależną i odwrotnie.. Michał powiedział, że nie przyjedzie dzisiaj do nas na kolację.. Zadanie domowe DO WTORKU do godz.15.00 (po napisaniu zdań przysyłacie mi odpowiedzi na stronę ) Przekształć mowę zależną w niezależną i odwrotnie.. Zapisz 2 Mowa niezależna Mowa zależnaWitam Was, dziś zajmiemy się mową zależną i niezależną.. Wstaw brakujące znaki interpunkcyjne.. Czapla stara, jak to bywa, Trochę ślepa, trochę krzywa, Gdy już ryb łowić nie mogła, Na taki się koncept1 wzmogła.. Jak kto się boi, może nie iść - rzekł z wolna Zenek.. - Nie boję się wcale!. Mowę niezależną przekształć w mowę zależną.. Słynny angielski pisarz Bernard Shaw poprosił kiedyś w piekarni o dwu-kilogramowy bochenek chleba.. Po godzinie przewodniczący oznajmił, że dluzej czekac nie bedzie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt