Z czym nie łączyć retinolu

Pobierz

Wybierając retinol na zmarszczki czy przebarwienia, zapomnij też o wyciągach ziołowych w kosmetykach.Nov 5, 2021Oto kilka sposobów na łączenie tych produktów.. Podczas terapii retinolem unikajmy kosmetyków z kwasami AHA, kwasem salicylowym, nadtlenkiem benzoilu oraz innych kosmetyków antytrądzikowych o podobnym działania.. Koniecznie sięgnij też po niacynamid, czyli witaminę B3.. Dopiero, gdy skóra będzie już przyzwyczajona do retinolu, nie będzie reagowała żadnym podrażnieniem ani przesuszeniem, można powoli włączać delikatne kwasy,JAKICH SKŁADNIKÓW NIE NALEŻY ZE SOBĄ ŁĄCZYĆ?. Ich wspólne stosowanie jest dopuszczalne, ale tylko pod okiem doświadczonego kosmetologa.Feb 26, 2021Nov 24, 2021Feb 14, 2021Zasady stosowania kremów z Retinolem.. tych dwóch związków nie należy łączyć z bardzo .Oct 21, 2021Feb 2, 2022Jun 17, 2021Podstawowym błędem przy stosowaniu retinolu jest łączenie go z innymi silnie działającymi preparatami.. Sposób 1.. Retinol i kwasy AHA/BHA oba te związki działają silnie drażniąco, więc stosowane razem dla skóry to będzie zdecydowanie za dużo.. Jak stosować retinol?. Szczególnie warto włączyć produkty z witaminą C, ponieważ badania pokazują, że stosowanie ich wraz z retinolem daje doskonałe efekty.. Ich łączenie nie tylko prowadzi do podrażnień, ale i może .Nov 12, 2021Ze względu na mocne działanie, retinolu nie można łączyć z pewnymi związkami, takimi jak: witamina C jako kwas askorbinowy — ma inne pH od retinolu, przez co oba związki nie będą działać prawidłowo; możesz je stosować o innych porach dnia, niacynamid — dojdzie do sytuacji, jak wyżej i dodatkowo skóra ulegnie podrażnieniom,Feb 17, 2022Oct 29, 2021Z czym nie łączyć retinolu?.

Tak jest w przypadku retinolu i kwasów AHA/BHA.

Można również odwrotnie.Jak sobie z nimi poradzić?. Kosmetyki z retinolem należy nakładać na oczyszczoną, suchą skórę.May 26, 2022Jan 24, 2021Oct 18, 2021Działanie retinolu może być porównywane do działania peelingów, w związku z czym nie powinien być łączony z innymi środkami peelingującymi, gdyż w rezultacie możemy doświadczyć suchości skóry i zaburzyć warstwę ochronną skóry.. Doskonale sprawdzą się tu ceramidy, które zregenerują wiązania międzykomórkowe, wzmocnią cerę i przyspieszą proces odbudowy.. Unikaj witaminy C, alfa i beta hydroksykwasów oraz nadtlenków benzoilu.. W warunkach domowych oraz na początku przygody z retinolem nie używaj dodatkowo kwasów złuszczających.. Pamiętaj jednak, aby w tym okresie zmniejszyć częstotliwość stosowania kosmetyków z retinolem i aplikować je wyłącznie na noc.. Wieczorem retinol rano kwasy.. Zasady stosowania kremów z Retinolem: Unikać rozpoczynania kuracji w przypadku skóry przesuszonej lub uprzednio podrażnionej - skóra sucha podrażniona, podrażniona po niektórych zabiegach kosmetycznych, m.in. takich jak peelingi, może nie tolerować Retinolu..

Retinol + niacynamid: planujesz zabieg z użyciem retinolu?

Nov 16, 2021Nov 17, 2021Mar 7, 2022Jeśli twoja skóra jest już przyzwyczajona do działania retinolu - nie musisz rezygnować z kontynuowania kuracji wiosną i latem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt