Napisz które osiągnięcia arabów jest twoim zdaniem najważniejsze uzasadnij swoją

Pobierz

Cezary 8031 Polub to zadanie Okres od VII do XI w. n.e. to czasy rozkwitu arabskiej nauki i sztuki.. Czy twoim zdaniem Staś .Opisz Tren VII Jana KochanowskiegoNieszczęsne ochędóstwo', żałosne ubioryMojej namilszej cory?,Po co me smutne oczy za sobą ciągniecie?Žalu mi przydajecie.Już ona członeczków swych wami nie odzieje:Nie masz, nie masz nadzieje!Ujął ją sen żelazny, twardy, nieprzespany.Już letniczek pisanyI uploteczki wniwecz, i paski złocone,Matczyne dary płone".Nie do takiej łóżnice, moja .Osiągnięcia; Szkoła podstawowa; Gimnazjum; Liceum; Studia; Po szkole; Szukaj; Liceum » WOS.. ( Praca powinna zająć przynajmniej stronę A4 ) Dam NAJ i PoDZIĘKUJĘ ;)) Napisz, które oblicze miłości jest dla Ciebie najważniejsze.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wybierz najważniejsze twoim zdaniem osiągnięcia gospodarcze II rzeczypospolitej i uzasadnij swój wybór Pytania Wszystkie pytaniaZadanie: napisz i uzasadnij w 2,3 zdaniach co jest twoim zdaniem Rozwiązanie: najpiękniejszą rzeczą na świecie jest dla mnie miłość jaką otacza mnie moja rodzina jest Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Która sentencja na temat książki jest, twoim zdaniem, najbardziej trafna?. Z Bizancjum Arabowie przejęli architekturę i sposoby zarządzania państwem.. Architektura arabska to przede wszystkim budownictwo sakralne.Dam NAJ i PoDZIĘKUJĘ ;)) Napisz, które oblicze miłości jest dla Ciebie najważniejsze..

Napisz które osiągnięcia Arabów jest twoim zdaniem najważniejsze Uzasadnij swoją odpowiedź.

Przetłumaczenie i rozpowszechnienie dzieł greków dzięki czemu możemy je podziwiać i analizować do dziś.Arabowie doprowadzili do szybkiego rozwoju miast, gospodarki, handlu i rzemiosła na Półwyspie Iberyjskim.. około 13 godzin temu.. Mieli bardzo tolerancyjny stosunek do innych religii (islamizacja chrześcijan była dobrowolna), co umożliwiło kontakty muzułmanów i chrześcijan, sprzyjające wymianie zarówno towarów, jak i myśli.. Zadanie jest zamknięte.. - pokój bez książek jest jak ciało bez duszy.. Wczoraj i dziś 5 4.. Autor: Novis Dodano: 10.1.2011 (09:01) Które wybory Twoim zdaniem mają największe znaczenie dla codziennego życia przeciętnego obywatela Zgłoś nadużycie.. Z Bizancjum Arabowie przejęli architekturę i sposoby zarządzania państwem.. Uzasadnij swoja opinię.. Jakie jest twoje największe marzenie?. Rzym był państwem bardzo dobrze rozwiniętym cywilizacyjnie.. Nie wiem, co bym mogłą napisać.. Uzasadnij swoją wypowiedź.. W Bagdadzie założono akademię zwaną Domem Mądrości, zbudowano nowoczesne obserwatorium astronomiczne oraz bibliotekę, w której gromadzono książki z całego świata.Dec 7, 2020Cywilizacja arabska w sposób twórczy wykorzystywała osiągnięcia Bizancjum i Grecji.. Rozwiązanie 1: Przykładowe rozwiązanie:Moim zdaniem najważniejszym osiągnięciem Arabów jest Odpowiedź na zadanie z Wczoraj i dziś 5Na bardzo wysokim poziomie stała u Arabów także metalurgia, a szczególnie znane były wyroby ze stali..

... Jakie są twoim zdaniem najważniejsze wynalazki w XIX w.?

Question from @dominikaserduszko - Szkoła podstawowa - HistoriaZa pośrednictwem Arabów do Europy docierały osiągnięcia uczonych z Dalekiego Wschodu.. około 11 godzin temu.. Uzasadnij swoją odpowiedź.. Uzasadnij swoją wypowiedź, odwołując się do przykładów z literatury.. Papuga832 March 2019 .Osiągnięcia cywilizacyjne Greków.. 8 from 61 Rozwiązanie Wygląda na to, że blokujesz reklamy.. Architektura arabska to przede wszystkim budownictwo sakralne, gdzie widać duże wpływy kultury bizantyjskiej.Cywilizacja arabska w sposób twórczy wykorzystywała osiągnięcia Bizancjum i Grecji.. Reklama Odpowiedź 4.2 /5 248 SuperGraczKuba123 Uważam, że najważniejszym wynalazkiem arabów są cyfry arabskie bez których trudno byłoby sobie wyobrazić dziesiaj liczenie Matematykę sprowadzili z Indii, a cyfry wymyślili.Dec 15, 2020Wymień trzy najważniejsze-Twoim zdaniem - osiągnięcia praludzi.. 2010-09-06 15:16:21 Które z mas mediów uważasz za najważniejsze uzasadnij swoją odpowiedź 2009-05-10 10:22:18Zadanie 8 Napisz, które osiągnięcie Arabów jest Twoim zdaniem najważniejsze.. Sztukę produkcji papieru oraz prochu przejęli od Chińczyków.. Uzasadnij swój wybór.Proszę o pomoc w tym zadaniu.. Zdobycze Greków dawały Arabom wiedzę i możliwość rozwoju nauki.. Rozpowszechnienie cyfr arabskich 3.. Question from @Papuga832 - Szkoła podstawowa - Wos ..

Arabowie byli doskonałymi kupcami.Opisz osiągnięcia i najważniejsze wynalazki Arabów.

Rozwinęli także produkcję wyrobów szklanych i ceramicznych, a także przeróżnych leków, maści i pachnideł.. Rozpowszechnienie cyfr "arabskich" 3.. Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów, które przetrwały do dziś 1.. Jednak ja osobiście uważam, że najlepszym osiągnięciem starożytnych greków jest zainteresowanie się filozofią .Wymień trzy najważniejsze -Twoim zdaniem- osiągnięcia praludzi.. Musimy utrzymać koszty z stroną.Jednym z najbardziej znanych karawanseraj wzniesionym w IX stuleciu, i stosunkowo dobrze zachowanym po dziś dzień, jest Rabat-I-Malik.. - kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest .Jakie jest twoje największe marzenie?. Poczatki średnowiecza Arabowie i początki islamu Problem no.. Uzasadnij swoją wypowiedź .. Przez wiele lat rozwijały się tu obok siebie język, kultura, sztuka, architektura, filozofia i demokracja.. - książka jest niczym, ogród, który można włożyć do kieszeni.. Przetłumaczenie i rozpowszechnienie dzieł greków dzięki czemu możemy je podziwiać i analizować do dziś.Jednym z najbardziej znanych karawanseraj wzniesionym w IX stuleciu i stosunkowo dobrze zachowanym po dziś dzień, jest Rabat-I-Malik..

Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów, które przetrwały do dziś 1.

Jaki urząd w styczniu 1919 roku pełnił Józef Piłsudski .. Uzasadnij swoją odpowiedź.. Wideolekcja.. Szanujemy twój wybór, ale .. Zawsze są jakieś ale.. Treść zadania.. Autor zadania .Osiągnięcia Cywiliazycyjne w Starożytnym Rzymie.. Uzasadnij swój wybór.. Dodaj do ulubionych Drukuj.. Zdobycze Greków dawały Arabom wiedzę i możliwość rozwoju nauki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt